- Da’s echt een héél mooie datum om jarig te zijn! Hawking werd geboren op 8 januari 1942, exact 300 jaar ná de dood van Galileo. Er is iets met die datum!
Iets voor insiders… [↩]
Stephen Hawking gaat met pensioen
28 oktober 2008 Door 1 Reactie
We worden allemaal een dagje ouder en dat geldt ook voor de wereldberoemde sterrenkundige Stephen Hawking. De vanwege z’n amyotrophic lateral sclerosis (ALS)-ziekte aan de rolstoel gekluisterde Hawking is nu nog Lucasian Professor of Mathematics aan de Universiteit van Cambridge, zoals dat zo mooi wordt genoemd. Een functie die ooit door Isaac Newton werd vervuld. Maar op 8 januari1 2009 wordt Hawking 67 jaar en de universiteit heeft de regel dat hoogleraren en andere geleerde heren/dames in dat jaar met pensioen moeten gaan. Hawking heeft daarom aangekondigd zich daarom september 2009 terug te trekken uit z’n functie. Maar dat betekent niet dat hij op z’n lauweren gaat rusten, want als Emeritus Lucasian Professor of Mathematics gaat ‘ie gewoon verder.
Scheelt maar één woord. We zullen vast nog veel van hem horen. Bron: Universe Today.
Noot:







[...] maar nauwelijks een maand geleden dat bekend werd dat Stephen Hawking vanwege z’n leeftijd weggaat bij de Universiteit van Cambridge of er is al nieuws over z’n volgende werkgever: het Perimeter Institute for Theoretical [...]