[Vooraf: onderstaande Astroblog is bedoeld om aan te geven dat het doemverhaal van 2012 ONZIN is! Yep, de titel is verwarrend, maar is puur ironisch. Lees de hele blog en je snapt waarom ’t Mayaverhaal onzin is.
Pak allemaal je agenda en schrijf bij vrijdag 21 december 2012: Einde van de wereld!! Geen daaropvolgend weekend dus, tenminste, als je in de zogenaamde Maya-kalender gelooft. Die kalender van dit Zuid-Amerikaanse indianenvolk kent enkele tijdsperioden en één daarvan is de baktun, die 144.000 dagen lang is. In sommige geschriften van de Maya’s start na 13 baktuns (precies 1.872.000 dagen) weer een nieuwe periode van de zogenaamde Lange Telling. Waarschijnlijk zal op 21 december 2012 de Lange Telling van de Mayakalender zo’n nieuwe periode beginnen. Interessant voor sterrenkundigen is dat niet alleen de Zon die dag z’n winterzonnewende [1]D.w.z. dat de winter dan begint. Zie m’n eerdere uitleg van de zonnewende of solstitium. meemaakt, maar dat ook Aarde, Zon en het centrum van de Melkweg op één lijn staan. Het is met name door dit laatste fenomeen dat de Engelsman John Major Jenkins die 21e december 2012 als fatale datum noemt dat de Aarde zal vergaan. Betekent dit dat we nog slechts vijf jaar te gaan hebben en dat we er maar één groot afscheidsfeest van moeten maken? Nee, wees gerust: je kan zaterdag de 22e december 2012 echt uitslapen. 😉 Al weer een poosje geleden hebben ze bij het Sterrenkundig Instituut van de Universiteit van Utrecht op een rijtje gezet waarom die datum net zo’n gewone datum is als bijvoorbeeld 16 oktober 2007. Hier even kort de argumenten:- De Melkweg is een brede band aan de hemel die de Zon niet eventjes in één dag passeert, maar dat duurt jaren.
- Die einddatum van de Lange Telling is slechts een vermoeden en geen zekerheid. Het precieze verband tussen de Lange Telling en moderne kalenders is verloren gegaan toen de Spaanse veroveraars in de 16e eeuw veel van de geschriften van de Maya’s hebben vernietigd. In de loop van de tijd is de begindatum van de Lange Telling aan veel verschillende data in onze kalenders gekoppeld die soms wel 1000 jaar uit elkaar lagen.
- Het lijkt onwaarschijnlijk dat de Maya’s, die hun kalender zo’n 2.500 jaar geleden bedachten, uitgingen van een datum die voor hen ruim 2.500 jaar in de toekomst lag. Bijna alle volkeren hebben een kalender die uitgaat van een historische datum, zoals in de Christelijke kalender de geboorte van Jezus en in de Romeinse kalender de (mythische) stichting van de stad Rome.
- Het preciese middelpunt van de Melkweg was niet bekend bij de Maya’s, dus een exacte voorspelling wanneer de Zon tijdens z’n zonnewende over dat middelpunt gaat was niet te berekenen.
Er worden op de site van het Sterrenkundig Instituut nog meer argumenten aangedragen, dus genoeg reden om gerust te gaan slapen. Bron: DailyGalaxy.com.
References
| ↑1 | D.w.z. dat de winter dan begint. Zie m’n eerdere uitleg van de zonnewende of solstitium. |
|---|

Ik hoop dat de maya's het fout hebben.
Maar ik zal jullie allen komen ophalen met men rubber bootje moest het nodig zijn
Neen het is de interpretatie van de hedendaagse mens die fout is, maar ok.. ik zal spaghetti maken dan hebben we ook iets te eten in da bootje 🙂
Matteus 24: 36-42. "Maar van dien dag en dat uur weet niemand iets; zelfs de engelen der hemelen of de Zoon niet; de Vader alleen weet het. Want evenals het ging in de dagen van Noach, zo zal de Mensenzoon verschijnen. Gelijk men in de dagen voor den Zondvloed at en dronk, huwde en ten huwelijk gaf, tot op den dag waarop Noach in de ark ging, en zij er niets van begrepen voordat de Zondvloed kwam en allen wegrukte, zo zal het bij de komst van den Mensenzoon gaan. Dan zullen twee op den akker zijn; de een wordt meegenomen, de ander achtergelaten; twee vrouwen malen aan den handmolen; de ene wordt meegenomen, de andere achtergelaten. Waakt dan; want gij weet niet, op welken dag uw Heer komt.
Lucas 21: 34-36." Geeft acht op uzelf; laat uw harten niet bezwaard worden in brasserij, dronkenschap en wereldse zorgen; opdat die dag u niet plotseling als een strik overvalle; want hij zal komen over allen die op de gehele aarde wonen. Waakt dus te allen tijd, biddend dat gij in staat moogt zijn te ontkomen aan dit alles dat ophanden is en te treden voor den Mensenzoon."
Dus ook niet op 21-12-2012.
wij weten het niet dat is aan God.
Welke god hebben we het over, Enki of Enlil?
Há, da's een goeie. 😀
🙂 kon 'm niet laten.
Amen, ik ben het daar helemaal mee eens. Belangrijk is,dat een ieder die in Jezus gelooft, NIET voor eeuwig verloren zal gaat, maar Eeuwig leven zal hebben. Staat in de Bijbel.
thahahaha… Eeuwig leven…
Dit moet pas een kwelling zijn!!!
Het mooiste aan het leven is, dat het eindig is…
De Filosoof
Nee, Noorwegen moet je zijn, daar zijn ze al jaren bezig met ondergrondse bunkers te bouwen. In het noorden hebben ze een bunker waar ze 2 miljoen verschillende zaden bewaren. Een soort van Ark van Noah. Een Noorse politicus is met dit verhaal naar buiten gekomen. Ook met foto's van de bunkers e.d. Hij kan niet met de wetenschap leven dus wil hij het klootjesvolk waarschuwen. Hij heeft het ook over een planeet X die hiernaartoe onderweg is..
ja ze zeiden dat in 2000 de wereld ook zul vergaan maar het is nu al 9 jaar veder en we zijn er nog steeds dus gwn onzin
Echt erg he dat er steeds weer mensen zijn die iedereen bang willen maken, voor degene onder ons die niet zo sterk in hun schoenen staan kan dit net de druppel zijn, als het allemaal zou gebeuren doe je er verder toch niets aan.
Even voor alle duidelijkheid: wie m'n astroblog leest (helemaal bovenin deze discussie) zal zien dat ik NIETS geloof van dat 2012 gedoe. Ja, NIETS dus. Niente, nada. Plus argumenten waarom niet.
Wat pas echt verdrietig is, dat is dat jullie allemaal heel hard jullie meningen blazen, terwijl jullie geen onderzoek doen. Het kenschetst de luie geldingsdrang onder u lieden. Als je niets weet, dan interesseert het je ook niet, en dan moet je daar vooral ook geen mening over uitblazen; daarmee zet je de levens van onschuldigen op het spel, dat maakt je een schijn-heilige, een hinderaar, ja een gedoofd licht, een satanskind… Zwijg !
Inderdaad Marcus, ik heb al wat onderzoek gedaan omtrend de Maya Kalender. Als je de Maya cultuur probeert te begrijpen dan merk je pas hoe onze westerse visie is. Trouwens het gaat niet zozeer om de correctheid van de datum. Denken jullie echt dat deze westerse maatschappij op deze manier nog lang zal blijven bestaan? En dit wil ik ook nog even rechtzetten, de Maya cultuur is niet volledig verdwenen voor de Spanjaarden er waren. Know your history to understand your future. Soms is het wel nuttig om je geest te veruimen met andere dingen dan een playstation.
t is allemaal onzin toen in 2000 zaten ze ook al te zijken dat wereld zou vergaan en nu weer het zijn gwn die gekken die da weer verzinnen
Wie zei dat eigenlijk?
DE MAYA'S ZEGGEN NIET DAT DE WERELD VERGAAAAAAAAAT!!!!!!
Integendeel, hij zal beteren, dus geen zorgen meer voor de mensen die bang zijn.
omfg. Dat gaat wel dikke shit zijn als er niets gebeurt en ze allemaal bunkers enzo gemaakt hebben ._.
heey ik ben n btj deze meningen aant lezen, want we zijn er met levensbeschouwing mee bezig geweest en ik heb al het nodige over de maya's opgezocht de zogenaamde 21-12 zou het einde zijn van de kalender en het begin van een nieuwe tijd *kalender begint dus opnieuw en 21-12 zou waarschijnlijk ook niet kloppen omdat onze jaartelling niet klopt met die van de maya's dus waarschijnlijk is het nog een andere dag ook. niets om bang voor te zijn dus.:)
hoef ik ook geen kerstkado's te kopen dat jaar dus…….
Neen, gewoon liefde geven
David, kan je je commentaar voortaan in één bericht stoppen in plaats van in tig losse reacties? Thanx.
Een nieuwe "computertijd" kalender loopt vanaf 1 januari 1970 en telt het aantal milliseconden. Alle data-aanduidingen die je op je scherm ziet zijn een afgeleide van de systeemtijd in milliseconden vanaf 00:00:00:000 op 1 januari 1970.
lol maritaa , ik ook , ik verjaar dan ook :p
Ik hoop dat de maya's het fout hebben.
Maar ik zal jullie allen komen ophalen met men rubber bootje moest het nodig zijn
Ik hoop dat de wereld niet vergaat
hopelijk vergaat de wereld. Zijn we eindelijk af van de belastingdienst
annomi jij jjij neemt ook niet normaal
Waarom zou de wereld vergaan ik las laatst dat ze ook hadden voorspelt dat die een paar jaar geleden zou moeten vergaan maar dat gebeurde ook niet. Het probleem is nu als iedereen weet dat het zogenaamde einde van de wereld op 21.12.12 plaatsvind waarom maken ze dan al reclame voor 2013 en hebben ze het wk voetbal al georganiseerd voor 2014 dit zijn allemaal tekens dat er niks gebeurd die maya's mochten het misschien denken maar gebeuren zou het niet=)
ze maken de mensen niet ongerust het is alle maal gerust stelling ik hoop dat de wereld vergaat dan wil ik de mensen wel eens zien die het niet geloven en dat ze die dag in hun broek schijten van agst dat de aarde wel vergaat dan lag ik
haha, misschien heb je dan een iets steviger bootje nodig! ;D
laat die gaan liever inheen keer of je je wordt door de regering opgevreten
hey gasten ik heb ook gezien op tv kijk meschien waren die maya's gasten wel slim maar niet slim genoeg want hun hebben hun eigen dood op hun naam staan ze halen hun water uit een soort slootje om het zo te zegen maar daar deden ze ook offers in dus mensen offers bloed weet ik het allemaal voor de goden dus zo slim waren ze niet lol zie jullie wel in 22-12-12 laterrrrrrrr
hallo ik heb op internet overal gezien en ze zeggen dat de maya’s fout zitten met hun kalender dat de wereld niet gaat vergaan in 2012 maar in 2208
geen stress
de wereld zal niet vergaan.Er treed een nieuw tijdperk aan en we zullen er beter op worden..wacht maar af..groeten erwin
Ik kom jullie ophalen MOCHT het gebeuren
De wereld gaat niet vergaan in 2012 ,WANT IK GELOOF DAT ANG DE WERELD GAAT REDDEN ! 🙂
🙂
jasper heeft gelijk ik denk ook dat ang de wereld kan redden:)
de wereld is mooi zo moooi zo mooi zo biba boeba vreslijkmooi
zo mooi zoooooooo mooooooooooooooooi
het gebeurt niet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jinte 🙂
en
jasper
haha
luister ze zeggen me dat het niet waar is de majas begine een nieuwe leventje
Matteus 24: 36-42. “Maar van dien dag en dat uur weet niemand iets; zelfs de engelen der hemelen of de Zoon niet; de Vader alleen weet het. Want evenals het ging in de dagen van Noach, zo zal de Mensenzoon verschijnen. Gelijk men in de dagen voor den Zondvloed at en dronk, huwde en ten huwelijk gaf, tot op den dag waarop Noach in de ark ging, en zij er niets van begrepen voordat de Zondvloed kwam en allen wegrukte, zo zal het bij de komst van den Mensenzoon gaan. Dan zullen twee op den akker zijn; de een wordt meegenomen, de ander achtergelaten; twee vrouwen malen aan den handmolen; de ene wordt meegenomen, de andere achtergelaten. Waakt dan; want gij weet niet, op welken dag uw Heer komt.
Lucas 21: 34-36.” Geeft acht op uzelf; laat uw harten niet bezwaard worden in brasserij, dronkenschap en wereldse zorgen; opdat die dag u niet plotseling als een strik overvalle; want hij zal komen over allen die op de gehele aarde wonen. Waakt dus te allen tijd, biddend dat gij in staat moogt zijn te ontkomen aan dit alles dat ophanden is en te treden voor den Mensenzoon.”
Dus ook niet op 21-12-2012.
wij weten het niet dat is aan God.
en als er nu geen god is?
zoveel shit in de wereld dat god niet echt om het hoekje is komen kijken.
maar uiteraard kan dat afgeschoven op de volgende zin "Dat is gods wil"
dan is god niet echt een zorgzaam persoon.
Voor de rest is er op 21-12-2012 een galactische uitlijning. Wat niets anders in houdt dat de de zon, de planeten en het melkwegstelsel zich uitlijnen,
je zou natuurlijk ook kunnen zeggen dat het papier van de maya's op was.
Er is kortom gezegd niet veel reden om je zorgen te maken voor deze "doemdatum"
Slimbo,
God bestaat zeker, verklaar anders hoe het komt dat er leven is op Aarde? En dat wij de enige zijn die intelligent zijn…. Een andere verklaring dan een God is er simpelweg niet.
Enneeee, Maya's schreven niet op papier maar op stenen….. Rofl
Voor het ontstaan van het universum, dus daarmee ook de aarde was er "NIETS", dus ook geen geen god.
Dus kan god de aarde niet hebben geschapen, beetje logisch nadenken.
En Graatje ooit van logisch relativeren gehoord? En van ooit van de evolutie gehoord?
God en het christendom en alle andere godsdiensten zijn een geloof, dus niet gebaseerd op feiten,
heeft iedereen recht op, begrijp me niet verkeerd.
Wou ik even kwijt.
duuhh ooit wel eens van evolutie gehoort tuurlijk bestaat er geen god je bent echt naief als je in iemand geloofd die zogenaamd de wereld heeft geschapen in 6 dagen get real
Dat is nou het verschil tussen wetenschap en geloof… en zijn daarom zoooo tegenstrijdig 😛 leuk om te zien
Helaas is het niet God die momenteel over de aarde heerst maar Satan
Als Jesus in de woestijn is wordt hij door Satan benaderd en deze zecht
Doe 1 vorm van aanbidding aan mij en ik geef je alle koninkrijken en regeringen van deze aarde
Dat kan hij niet als hij daar de macht niet over heeft
Mensen geven God de schuld van alles wat verkeerd gaat maar beseffen niet dat God hier niets mee te maken heeft maar wij als mens wel de mogelijkheid hebben om voor Hem te kiezen inplaats van geld , macht , nog beter nog mooier
1 dag geen geld aan wapens uitgeven = 1 jaar eten voor de derde wereld
we produceren 2 x de behoefte aan voedsel voor de wereld toch heeft 2/3 van de wereld honger
groet
Gerard
niet het gaat hellemaal niet vergaan je moet weten dat het een wereld is weten jullie wel dat het niet kan de
wereld is zo groot het zal mesgien wel een gebeuren maar wij zijn dan all lang uit gestorven
dat is nu is egt luister hoe kan da nu het kan niet gebeuren
Is het ook waar dat je alleen in Peru veilig zou zijn en op de rest van de wereld niet?
Ik geloof het opzich wel..
Stel nou dat het zo is en je geloofde het niet,dan heb je een probleem vrees ik.
Dus het zekere voor het onzekere nemen;)
Greetzz
Ik zeg: boek een ticket naar Peru.
Nee, Noorwegen moet je zijn, daar zijn ze al jaren bezig met ondergrondse bunkers te bouwen. In het noorden hebben ze een bunker waar ze 2 miljoen verschillende zaden bewaren. Een soort van Ark van Noah. Een Noorse politicus is met dit verhaal naar buiten gekomen. Ook met foto's van de bunkers e.d. Hij kan niet met de wetenschap leven dus wil hij het klootjesvolk waarschuwen. Hij heeft het ook over een planeet X die hiernaartoe onderweg is..
Die bunker met die zaden bestaat al heel lang en heeft helemaal niets met 2012 te maken. Dat verhaal van die politicus is een hoax. Pure bangmakerij is dat. Ik vraag me af of die mensen nu echt niets anders te doen hebben dan goedgelovingen de stuipen op het lijf te jagen.
HOU EENS OP MET DAT ZEVER YO IEDEREEN ZIJN AAN HET BANG MAKEN DOOR DE AARDE OVER 2012!!!!! JULLIE ZIJN ECHT STOP MET DAT ZEVER IK GELOOF DAT GEWOON NIET JULLIE MAAK ME GEWOON BANG
IK HAAT DAT ZEVERENVERHAAALL STOP DAARMEEE MET DAT STOMMEE DINGEN ZEVER!!!!
IK GELOOF GOD !!!!!
god verzorgen over kinderen en mensen volwassen die maak goed wereld zo blijff!!!
EH MENSE STOP MET DA ZEVER OVER AARDE ONPLOFT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! verdorie yo !!!! alissa
als god echt bestaat waarom gaan er mensen dood en worden ze ziek soms zo ziek dat ze dood gaan ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
je hebt gelijk
thaha…
Believers and non-believers…
So what als de aarde op 21/12/2012 zal vergaan…
Als dit niet zo is, zullen wij 'de mensheid' dit zeker
binnen 250j verwezenlijken… Of vind je onze levens-
wijze zo 'normaal'… ons egoïsme en onze gemakzucht
zullen ons de das om doen… tal van voorbeelden/gevolgen
om dit te illustreren… Denk goed: Verandering begint bij jezelf!!
De Filosoof
Lastig te lezen, deze SCREAMING CAPITALS. Zullen we nu afspreken dat we vanaf vandaag nuttige en inhoudelijke stukjes op dit forum gaan zetten? Fijn. Het gaat hier namelijk over wetenschap; fysica. En niet over de ongefundeerde ideeen van dwaallichtjes. Jammer, hoor.
Beste Vortex,
Voor het programma Man Bijt Hond zijn we op zoek naar mensen die bezig zijn met voorbereidingen voor 2012. Graag zouden we aandacht besteden aan dit onderwerp. Kunt u ons hier bij helpen?
Vriendelijke groeten,
Redactie MBH
MBH, wel handig als je je e-mail achterlaat. Anders is het een beetje moeilijk reageren voor die Vortex.
Klopt. forum email graag op: redactiepost@gmail.com.
Bedankt!
MBH, wel handig als je je e-mail achterlaat. Anders is het een beetje moeilijk reageren voor die Vortex.
ja ze zeiden dat in 2000 de wereld ook zul vergaan maar het is nu al 9 jaar veder en we zijn er nog steeds dus gwn onzin
Echt erg he dat er steeds weer mensen zijn die iedereen bang willen maken, voor degene onder ons die niet zo sterk in hun schoenen staan kan dit net de druppel zijn, als het allemaal zou gebeuren doe je er verder toch niets aan.
ik geloof het niet helemaal, maar ik vind het wel eng.
wat gebeurt er dan precies????
ik vind het maar niks. 🙁
Wat pas echt verdrietig is, dat is dat jullie allemaal heel hard jullie meningen blazen, terwijl jullie geen onderzoek doen. Het kenschetst de luie geldingsdrang onder u lieden. Als je niets weet, dan interesseert het je ook niet, en dan moet je daar vooral ook geen mening over uitblazen; daarmee zet je de levens van onschuldigen op het spel, dat maakt je een schijn-heilige, een hinderaar, ja een gedoofd licht, een satanskind… Zwijg !
Inderdaad Marcus, ik heb al wat onderzoek gedaan omtrend de Maya Kalender. Als je de Maya cultuur probeert te begrijpen dan merk je pas hoe onze westerse visie is. Trouwens het gaat niet zozeer om de correctheid van de datum. Denken jullie echt dat deze westerse maatschappij op deze manier nog lang zal blijven bestaan? En dit wil ik ook nog even rechtzetten, de Maya cultuur is niet volledig verdwenen voor de Spanjaarden er waren. Know your history to understand your future. Soms is het wel nuttig om je geest te veruimen met andere dingen dan een playstation.
Nee, dat laatste geloven we inderdaad niet, omdat we het zeker weten.