29 juni 2025

Eerste Nederlandse UFO-filmfestival presenteert volledige programma

UAP International Film Festival

UFO’s staan binnenkort volledig ‘in the picture’, op woensdag 2 (2 juli 1947 was de bekende Roswell UFO-crash), zaterdag 5 en zondag 6 juli wordt namelijk het eerste UAP Filmfestival – UAP FF – in Nederland, gehouden, en wel in Hilversum. De initiatiefnemers zijn Bram Roza, oprichter van UFO Meldpunt Nederland en regisseur van De UFO’s van Soesterberg, en Marloes den Hoed (hoofd programma Filmtheater Hilversum). Het volledige programma is nu officieel aangekondigd, (zie tevens deze AB). Het aanbod varieert van een nooit eerder in Nederland vertoonde documentaire (Ariel Phenomenon, over de Ariel School sightings) tot aan oude klassiekers over buitenaardse bezoekers (E.T.).

De eerste in zijn soort, 2 juli a.s., 2 juli 1947 en Roswell
Dit filmfestival, genaamd UAP FF, is het eerste Nederlandse festival in zijn soort, volledig gewijd aan films, en documentaires die de buitenaardse hypothese over UAP’s/UFO’s*, maar ook meer exotische theorieën zullen behandelen. Met het festival pleiten Bram Roza en Marloes den Hoek ervoor dat het onderwerp UAP/UFO’s in Nederland meer oprechte aandacht verdient. Het festival biedt zowel een laagdrempelige kennismaking als inhoudelijke verdieping en is dus bedoeld voor nieuwsgierigen op alle niveaus.

Het UAP IFF trapt af op woensdagavond 2 juli met het splinternieuwe The Alien Perspective. Deze documentaire, geregisseerd door Dean Alioto (bekend van The McPherson Tape, op zijn beurt voorloper van The Blair Witch Project), biedt een bijzondere benadering door het UFO-fenomeen te onderzoeken vanuit het perspectief van de buitenaardse bezoeker(s) zelf.

In de blog van 27 april j.l. ‘Filmtheater Hilversum en Bram Roza lanceren eerste Nederlande UFO filmfestival’ schreef ik hoe de 2de juli staat sinds 1947 jaarlijks wereldwijd in het teken van ongeïdentifceerde vliegende objecten, kortweg UFO’s staat. Die datum is bekend van de Roswell UFO crash.

Korporaal Jansen ziet Ufo boven Soesterberg Credits; Bram Roza

Het festival heeft als doel om een serieus, open en nieuwsgierig gesprek te stimuleren over een fenomeen dat wereldwijd steeds meer aandacht krijgt – niet alleen binnen de populaire cultuur, maar ook in wetenschappelijke en politieke kringen. Zie hier op AB, Bram Roza’s De UFO’s van Soesterberg.

Programma 5 en 6 juli a.s.
Het programma op zaterdag 5 juli varieert van familiefilm Elio (Pixar), het Franse drama Valensole 1965, tot Wes Anderson’s Asteroid City. Ook komt de klassieker Close Encounters of the Third Kind (1977) speciaal voor het UAP FF terug op het witte doek.

Lieke Marsman Credits; Tom Cornelissen / UAP FF

Godsdienstfilosoof en auteur Taede Smedes, zal de Nederlandse documentaire The Visitor inleiden. Smedes is bekend van We zijn (misschien) niet alleen: UFO’s toen en nu en De UFO’s van Gorredijk, zie ook deze AB. Later op de avond gaat dichter en filosoof Lieke Marsman (Op een andere planeet kunnen ze me redden, en ontvanger van de Constantijn Huygens-prijs). in gesprek over het onverklaarbare. Aansluitend wordt de documentaire Ariel Phenomenon vertoond. Deze film gaat over een Afrikaanse massawaarneming in 1994 waarbij meer dan 60 schoolkinderen een onbekend object voor hun schoolplein zagen landen.

Verder is de klassieker E.T The Extra-Terrestrial te zien over de bijzondere vriendschap tussen een jongen en een buitenaards wezentje. En er wordt een internationale Short Film Selection, getoond, met korte films uit onder meer Australië, Ierland, Engeland, de VS en Nederland. De organisatie kiest uit alle inzendingen de winnaar van de allereerste UAP Short Film Award. En  Filmjournalist Roel Haanen zal in zijn lezing bezoekers meenemen in hoe ufologie de wereld van de cinema heeft beïnvloed en vice versa.

Tenslotte wordt een tweetal documentaires vertoond: de Europese première van Experiencer, waarin de bijzondere ervaringsdeskundige Eric Mitchell wordt gevolgd, en De UFO’s van Soesterberg (geregisseerd door UAP FF-initiatiefnemer Bram Roza), over een opmerkelijke waarneming op Vliegbasis Soesterberg.

Een “still” uit een openbaar gemaakte video-opname.

UAP’s uit de schaduw, Leslie Kean, NYT, Glowing Auras and Black Money
Het onderwerp UFO’s heeft recent met name veel meer aandacht verkregen vanwege het baanbrekende artikel van Leslie Kean, zij schreef Glowing Auras and Black Money; The Pentagon ’s Mysterious UFO Program in The New York Times, waarin het Pentagon haar UFO-onderzoekprogramma onthulde en het Amerikaanse ministerie van defensie (DoD), het bestaan van UAP’s erkende. Het Filmtheater Hilversum zocht al eerder de samenwerking met Bram Roza op. In november 2023 vond de première van zijn internationaal bekroonde documentaire De UFO’s van Soesterberg plaats tijdens het jaarlijks terugkerende Filmfestival Hilversum.

Naast losse tickets is het mogelijk om een dagpas voor zaterdag 5 juli of zondag 6 juli aan te schaffen waarmee alle voorstellingen op die dag bezocht kunnen worden. Dagpashouders ontvangen tevens een UAP IFF-speldje (limited edition). Kijk voor tickets en het volledige programma op: https://filmtheaterhilversum.nl/uap Bronnen; Filmtheater Hilversum, Ariel Phenomenon, Bram Roza

*UAP, de Engelse afkorting voor ‘Unidentified Anomalous/Aerial Phenomena’, zie hier voor een goed artikel over de naamgeving UAP, DoD.

Share

Comments

  1. Het lijkt hier Niburu wel.

  2. Jan Brandt zegt

    Hoi Angele,
    Heb jouw artikeltje wederom en zoals altijd weer met heel veel plezier en belangstelling tot mij genomen en in een prettig verwarde hersenspinsel zie ik ons beiden in een parallel universum als vertegenwoordigers van Astroblogs, strak opgedoft in intergalactisch gala-tenue, over de rode loper richting de premiere zweven.
    Maar goed….dat is dus in een prettig verwarde hersenspinsel in een parallel universum want in dit universum in real life komen die dagen voor mij dan weer helaas pindakaas totaal niet handig uit en tevens hoop ik ook niet dat ik je nu zwaar in verlegenheid heb gebracht met die zogezegd prettige lichtverwarde hersenspinsel mijnerzijds….
    Vind het ech wel een heel leuk initiatief!!!
    En dus aan jou toch de prangende vraag of jij dan wel hier naar toe gaat…..bidi bidi bidi????

    • Angele van Oosterom zegt

      Dank..en haha, in een imaginair universum, met spotlights zeker.. nou wie weet..maar Jan, er is toch al een doorlopende voorstelling onder de Astroblogs’sterrenhemel, 24 uur per dag, zeven dagen per week,op zijn minst net zo mooi..;)

      Verder, jammer, dat jij dan niet kan. Maar imo is het mooi dat er aandacht voor is ‘gebundeld’ zeg maar, de meeste films ken ik wel, een docu vind ik prettiger kijken, meestal iets korter..The Visitor lijkt me wel interessant..

      Discussies zijn interessant, m.i. met name vanuit de invalshoek high-tech i.c.m. uap’s, als fraai belicht in Ben Rich’ Skunk Works, het werk aan de ‘alien’ F117A, holographics/laser, zie bv artikel Wired ‘Plasma laser; UFO maker?’..zoals Alen Hynek, (Blue Book) ooit stelde technologie die maakt dat ‘wat je ziet is niet wat je ziet’..Psychotronics en uap’s bv Martin Cannon’s The Controllers enz. enz. (ik weet niet in hoeverre daar dit festival over gaat)

      De documentaire over Soesterberg van Bram Roza en de werken van Taede Smedes zijn iig zeer de moeite waard, alsook de oude klassiekers blijven uap’s met een vleugje nostalgie..

      https://www.wired.com/2007/05/plasma-laser-uf/

Speak Your Mind

*